Celoštátna súťažná prehliadka DH Trenčín

Prakovčanka sa predstavila medzi sedmičkou súťažiacich kolektívov na celoštátnej súťažnej prehliadke detských a mládežníckych dychových hudieb v Trenčíne. Tá sa uskutočnila pri príležitosti 100. výročia narodenia významného slovenského skladateľa Karola Pádivého.

DH Prakovčanka si zo súťaže priniesla cenu za pozoruhodný prínos v práci s mládežou. „Robili sme všetko pre to, aby sme sa súťaže mohli zúčastniť. Dali sme si ušiť nové uniformy, niektoré skladby zo súťažného repertoáru sme skúšali do vyčerpania. No vyplatilo sa a sme veľmi šťastní. Splnili sme tým sen nielen všetkých hrajúcich členov DH Prakovčanka, ale aj sen našich otcov,“ uviedla V. Vojtilová.

Megakoncert

Vyvrcholením celoštátnej prehliadky bol veľkolepý Monstrekoncert, ktorý sa konal na trenčianskom Mierovom námestí. Vyše tristo hráčov hrajúcich na dychové nástroje vzdalo hold pamiatke veľkého skladateľa Karola Pádivého. „Koncertu sa aktívne zúčastnili aj občania Trenčína a okolia, ktorým organizátori umožnili zahrať si s DH záverečnú spoločnú skladbu Slovenský pochod od tohto výborného skladateľa. Bolo to dôstojné a emotívne zakončenie súťaže“, dodala V. Vojtilová.

[button style=“btn-default btn-lg“ icon=“glyphicon glyphicon-share“ align=“left“ type=“link“ target=“true“ title=“článok v novinách“ link=“https://spis.korzar.sme.sk/c/4415883/prakovcanku-ocenili-na-prehliadke-dychoviek.html“ linkrel=““]